Gülümse Bebek Projesi

  

İLÇEMİZDE “ GÜLÜMSE BEBEK PROJESİ “ HAYATA GEÇİRİLDİ.

 İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sosyal yardıma muhtaç aileler için sosyal sorumluluk projesi kapsamında yeni bir hizmet vermek için İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ile iş birliği yaparak Kaymakamımız Sayın Yakup ÖMEROĞLU başkanlığında “ Gülümse Bebek Projesi “ hazırlanmıştır. 

     Proje kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sunulan hizmetlerden yararlanacak yeni doğum yapmış annelerimiz, Kaymakamımız Sayın Yakup ÖMEROĞLU’nun bilgilendirici kutlama mesajı ve bebekler için hazırlanan hediye paketleriyle, sağlık görevlileri ile birlikte evlerinde ziyaret edilerek bebek ve anne sağlığı, bebek bakımı konusunda daha sağlıklı ve bilinçli bir tutum sergilemeleri noktasında bilgilendirilecektir. 

       Proje kapsamında başlangıç olarak sağlık görevlileri yeni doğum yapmış 10 anne ile birebir iletişim kurarak bebek bakımı, bebeğin gelişimi, anne sütünün önemi ve bebeklerin düzenli sağlık kontrollerinin yapılması noktasında eğitim verecektir. 

       Projenin hizmet noktası Kaymakamımız Sayın Yakup ÖMEROĞLU başkanlığında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Toplum Sağlığı Merkezi olup, sosyal yardımlaşmanın yanı sıra çocuklarımıza sağlıklı, engelsiz bir gelecek sunmak ve bebek ölümlerinin önüne geçmek, anne sağlıklı önemini vurgulamak, ailelerin mutlu günlerinde devlet olarak onların yanına olmak güvenli, sağlıklı bir gelecek için katkıda bulunmak hedeflenmiştir. 

       Proje kapsamında İlçemiz Bademdere Köyünde yeni bebekleri olan Selma- Ahmet OK çifti ziyaret edildi.Bu mutlu günlerinde yalnız bırakılmayarak, yeni doğan paketi hediye edildi. Ziyarete  Kaymakamımız Sayın Yakup ÖMEROĞLU, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Ferhan UZKURT ve personeli Habibe ÇALIŞKAN, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Ebuzer DOĞAN, Başhekim V. Uzm Dr.Ayşe ÖZTÜRK, Dr. Üzeyir ÖZKAN, Hemşireler, Bademdere Köyü Muhtarı Uğur ULUPINAR katıldı.